Mange forsøker å komme seg fra marka og hjemover etter en dag ute i finværet. Det skaper i tillegg til en feil store ansamlinger på Sognsvann stasjon.

I 14.40-tiden opplyser Sporveien over høyttaleranlegget på T-banen at det er forsinkelser på samtlige linjer etter tidligere stans på Majorstuen, retning øst.

Ruters pressevakt, Sofie Bruun, forteller at vekselsproblemer ved Majorstuen ved 11-tiden lørdag formiddag trolig er grunnen til at det fremdeles er forsinkelser på T-banen.

Påvirker i flere timer 

– Når man får en sånn stans, kan det prege trafikken litt utover, og det er det som er tilfelle på østgående retning i dag, sier hun.

Bruun oppfordrer reisende til å følge med på avviksmeldingene på Ruters nettsider.

Ifølge Ruters eget avvikssystem er det også forsinkelser på busslinjene 60, 60A, 480, 230, 45 og 46 på grunn av mye trafikk og kø.

Sporveien opplyser i 16.15-tiden at det fortsatt er forsinkelser på T-banen.