Bare nesten for Kjelsås: Tiril Haga er farlig frempå, men dessverre for henne og resten av Kjelsås så var ikke marginene helt med laget i kampen mot Skedsmo. KLIKK PÅ BILDET FOR Å SE NESTE BILDE!
Kjøp bilde– Vet ikke om jeg får sove
Kjelsås røk ut av Norway Cup etter at laget tapte 3-0 mot Skedsmo.
Koser seg i sola: Supporterne så ut til å storkose seg i sola på Ekebergsletta.
Kjøp bilde
God ballkontroll: Charlotte Solberg Olsen med god ballkontroll.
Kjøp bildeKjelsås 0 (0)
Skedsmo 3 (1)
Norway Cup fotball jenter, klasse T 8. delsfinale.
Ekebergsletta.
Mål: 0-1 Ida Kristine Rogstad (20), 0-2 Pernille Nielsen (22), 0-3 Sofie Fjellvang (33).
Kort: Ingen.
Kjelsås' tropp: Raghnild Ottesen - Oda Lægran, Emma Holen, Andrine Hilton, Johanne Lægran, Ingeborg S, Julie Bergend, Charlotte Solberg Olsen, Thea Knudsen, Mathilde B, Tiril Haga, Hedda Rangsæther, Stine Madslien Bakke, Line Lea Sivertsen. (Med forbehold om trykkfeil).
Tilskuere: 75.
Dommer: Robert Hansen (Nordstrand).
EKEBERG: Etter å ha feid gjennom gruppespillet med tre seire og 16-1 i målforskjell kom Kjelsås til kort mot Skedsmo i onsdagens åttendelsfinale på Ekebergsletta.
– Veldig surt
Skedsmo tok seg fortjent til kvartfinalen etter å ha ført mesteparten av oppgjøret i stekende hete på Ekeberg, men det føltes allikevel ganske så surt for Kjelsås-spissen Tiril Haga rett etter kampslutt;
– De spilte ganske bra, men det er veldig surt å bli slått ut av Norway Cup. Særlig fordi vi spilte så bra og vant alle kampene våres i gruppespillet.
– Så ja, det er litt trist og jeg vet ikke helt om jeg får sove i natt, forklarer Tiril, før hun kjapt legger til at det heldigvis kommer nye muligheter allerede til neste år.