Annonse

Søk

Hvor vil du søke?

+ Innhold A-Å

Hva skjer med Flexbo?

Fremtiden:

Slik så Flexbohusene ut da de ble satt opp i mars 2008. Sommeren samme år flyttet beboerne inn, med to års brukstillatelse. Nå ser det ut som at bosettingen blir stående lenger. Arkivfoto: Kristin Tufte Haga
Bestill bildet Kjøp bilde


  • Del på nettet
  • Tips en venn via epost
  • Skriv ut

Tips oss »

Bydelspolitikerne i Nordre Aker modererte kritikken mot St. hanshaugen behandling av Flexbo-saken, men etterlyser likevel info om videre fremdrift av småhusene i Kapellveien.

GREFSEN: I forrige miljø, plan- og samferdselskomitemøte (MPS) med Nordre Akers lokalpolitikere, ble Flexbo-husene i Kapellveien/Utsikten tatt opp. Bydel Nordre Aker etterlyser mer informasjon om hva som skjer videre med de fem småhusene, som ble midlertidig satt opp for to år – 1. juli er denne toårsperioden løpt ut. Fra nevnte MPS-møte heter det blant annet i vedtaket: "Bydel Nordre Aker opprettholder tidligere kritikk av hvordan saken ble behandlet fra tiltakshavers side."

Fjernet kritikken

Men dette ble for sterk kost for Venstre og SV i forrige bydelsutvalgsmøte, og nevnte punkt ble tatt ut av vedtaket. I stedet heter i det ferske BU-vedtaket blant annet:

"...Det er ikke registrert noen henvendelser i saken til bydel Nordre Aker som vertsbydel eller PBE (Plan- og bygningsetaten, journ.anm.) som godkjennende etat, etter at midlertidig godkjenning ble gitt...Bydel Nordre Aker ber om at tiltakshaver klargjør hvilke planer som foreligger for boligene etter 01.07.2010. Bydel Nordre Aker ber om at tiltakshaver legger opp til en ryddig og åpen prosess der alle parter blir hørt, dersom denne eller andre tomter i bydelen ønskes benyttet i framtiden."

Nordre Aker Budstikke intervjuet i fjor høst byrådssekretæren til byråd Sylvi Listhaug (Frp), som bekreftet at de så for seg at boligene ble i Kapellveien ble stående i noen år.


LES OGSÅ: - Ta vare på Utsikten!

"Intet mer å tilføye"

NAB har også vært i kontakt med prosjektleder for Flexbo, Sven Bue Berger i Bydel St. Hanshaugen, vedrørende Nordre Akers ønske om mer info om videre fremdrift.

– Bydel St. Hanshaugen har utført et oppdrag for EST (Byrådsavd. for Eldre og sosiale tjenester, journ.anm.). Vi har intet ytterligere å tilføye, skriver Bue Berger i en mail til avisen.

NAB har også kontaktet den nye sosialbyrådsavdelingen, som nå har ansvaret for Flexbo, for å høre om de har noe mer å tilføye i saken, og byrådsavdelingen kommer tilbake til NAB i løpet av kort tid.

LES OGSÅ: Rykket ut til brann på Grefsen

Publisert onsdag 17. februar 2010 kl. 00:00.
Sist oppdatert onsdag 17. februar 2010 kl. 10:39.

Annonse

Kommentarer



» Les reglene i sin helhet og hvordan vi håndterer overvåkningen.


Toppsaker dittOslo.no

– TRIST: Giftmotstanderne dømt – retten godtok ikke nødrett

Motstanderne mot gift-deponeringen i Oslofjorden er dømt etter miljøaksjoner, men anker saken. Petter Stordalen mener dommen er svært trist.

ROMMEN SKOLE Ingen etnisk norske 1.-klassinger

Det er ingen etnisk norske elever igjen på første trinn på Rommen skole.

KG Skole på VIP-tribunen

Elever ved Kristelig Gymnasium kan ha kjemitimer og følge sportsarrangementer samtidig, nå i nye flotte lokaler rett ved Bislett stadion.

Blir havnebuffer: – Tomtebytte vil gi unik sjanse

Ved en tilfeldighet oppdaget Ap-politikere at avtalen om et makeskifte mellom kommunen og Oslo Havn holdt på å gå i vasken.

Omsorg+ Omsorg+ til de eldste

Nordre Aker og Ullern og var først ute med «Omsorg+»-boliger. Nå følger Sagene og Grünerløkka.

+ Flere

VINKJELLEREN: Malermesterens museum

Malermester Magne Bratfoss gjør ikke forskjell på kundene sine, enten de heter fru Hansen eller kong Harald.

+ Flere

Basic Warning – En helt utrolig opplevelse!

– Å stå på scenen i Oslo Spektrum var noe av det beste jeg har opplevd, sier Basic Warning-vokalist Jacob Øyre Gundersen (13).

+ Flere

Søk i skattelistene
for 2008

Nyheter på tv/radio

NRK Alltid nyheter: 09:30 Business Daily
BBC World: 09:30 World Business Report
Sky News: 09:30 Sunrise
NRK Alltid nyheter: 09:50 Analysis
SR P2: 10:00 Ekonyheter

» Gå til TV Guiden

Annonse