Hjemmelaget action: Kjelsåsspeidernes hjemmelagete tivoli bygget av rå muskelkraft øker i popularitet for hvert år som går. Foto: Anders Jørstad

Kjøp bilde

Hjemmelaget action

Pariserhjul, karuseller og spøkelseshus under 35-årsjubileet for Kjelsåsspeidernes dag søndag.

Hjemmelaget action: Hjemmelaget moro.

Kjøp bilde
Annonse

KJELSÅS: Kanopadling langs Akerselva og rikholdig kafeteria var også populære greier for de mange hundre små og store som la søndagsturen innom Brekkedammen den solrike dagen. Det «Hjemmelagede tivoliet» som Kjelsåsspeiderne selv kaller det, virker ifølge de besøkende å bli mer moro og actionfylt for hvert år.

SE BILDER FRA KJELSÅSSPEIDERNES DAG HER!

Travle speidere

Kjelsåsspeiderne Svein Barmen (13), Elias Drotninghaug (13) ved spøkelseshuset og Ask Pape (17) ved Akerselvas eneste Kabelferje, var tre travle speidere denne dagen.

– Vi har jobbet iherdig med å få på plass alt helt siden torsdag kveld. Lekeapparatene og underholdningen har blitt mye større nå enn da dette startet første gang for 35 år siden, forteller Ask.

LES OGSÅ: Den eneste fergen på Akerselva

Viktig bidrag

Tross det hektiske arbeidet, er Kjelsåsspeiderne glade for det store oppmøtet fra lokalbefolkningen. Fortjenesten av «tivolivirksomheten» går til felleskassa og speidernes viktigste geskjeft.

– Det å dra på utflukter er nok det mest spennende med speiderlivet. Vi har turer til Aserbajdsjan hvor vi har et samarbeidsprosjekt med speidere derfra. Og i sommer skal mange av våre speidere på kanotur i Randsfjorden, forteller Ask.

SE BILDER FRA KJELSÅSSPEIDERNES DAG HER!

 

Annonse